Zeszyty Naukowe, zawierające abstrakty z konferencji SWD


- korzystaj koniecznie z szablonu. KONIECZNIE. w szablonie przestrzegaj stylów (albo wklejaj surowy artykuł w szablon z zachowaniem stylów)
- nazwa pliku niech zaczyna się od nazwiska, a kończy skrótem tytułu, po nazwisku numer jeśli zgłaszasz więcej artykułów niż jeden* np. "Podpora2 - IX SWD - AwesomeTitle.docx", *chcesz więcej niż jeden? zapytaj rocznik wyżej.
- masz do wykorzystania parzystą liczbę stron. parzystą. ile? zapytaj rocznik wyżej.
- wszystkie formaty obsługiwane przez Microsoft Word 2011 for Mac są dozwolone (wszystkie wordy do 2011 i odt). wszystkie formaty inne są zabronione. jeżeli jesteś wielbicielem LaTeX-a to dobrze trafiłeś, ja też. ale niestety, zeszyt będę składał w LaTeX-u TYLKO jeśli wszystkie artykuły będą w LaTeX-u. czyli raczej nieprędko.
- nie "cheatuj" na długości/czcionce/odstępach, bo ja to i tak muszę ujednolicić, więc nie wypali
- nie używaj automatyzacji dokumentu - żadnych automatycznych numerów rysunków, tabel, literatury - jak posklejam wszystkie artykuły, to wasze cudowne automaty z poszczególnych artykułów zaczynają swoje życie intymne...
- nie wstawiaj obiektów. tabelka to tabelka, rysunek to rysunek, etc. wyjątek: jeśli potrzebujesz MsEquation to wstaw, ale wyślij mi też pdf-a lub MsWord2000 doc.
- nie kombinuj przy rysunkach. żadne strzałki, pola, etykiety. zerojedynkowo: albo tekst, albo grafika.
- nie kombinuj przy rysunkach. rysunek dwuczęściowy może być w niewidocznej tabeli, ale literki a),b) wdrukuj w grafikę, bo przy zmianie rozmiarów/marginesów/stylów lubią się rozwalać.
- rysunki możesz wstawiać kolorowe, ale pamiętaj, że wydruk będzie czarno-biały.
- w tekście nie kombinuj z wieeeeeloma spacjami.
- nie stawiaj miękkich enterów, żeby "literka przeskoczyła".
- bibliografia załącznikowa - tak! bibliografia w przypisach - nie!
- bibliografia drukowanych zgodna z normą PN-ISO: 690: 2002
- bibliografia elektronicznych zgodna z normą PN-ISO: 690-2 (polecam uwadze)
- logotypy unijne na końcu. jak? jakie? zapytaj rocznik wyżej. //wydruk czarno-biały!
- za treść artykułu odpowiada autor. wszelkie sukcesy należeć będą do niego, jak również ewentualny wstyd wynikający z niefrasobliwego tłumaczenia lub błędu w nazwie wydziału...
- przeczytaj treść szablonu. tam jest druga paczka porad.
Copyright 2015 Michal Podpora